период од-до
  -  
МакедонијаЕкономијаСветХроникаМетрополаКултураСпортОмнибусАктуелноОтворенаСценаВо фокусот
ONLINE Најнови Вести
Датум: 12.06.2017, 13:11

Во Скопје ограбени триесетина возила во подземна гаража

Рано утрово, околу 3 часот, на сите возила во подземната гаража на станбениот комплекс Гранд престиж им биле искршени стаклата. Разбојниците земале с? што нашле по возилата - заборавени паричници, наочари за сонце, ситни пари, кондури, гардероба...

Полицијата извршила увид, а во денешниот билетен на МВР нема ништо за овој случај.

На почетокот на месецов сличен грабеж на 12 возила се случил во подземните гаражи на зградите кај Ми-Да, на булеварот Илинденска. Тогаш биле украдени и два велосипеда.

Претходно, по социјалните мрежи беше јавено дека десетина возила биле ограбени и во населбата Аеродром.

Очигледно е дека се работи за добро органзирана група против која полицијата најавува посериозна акција.

#Останати вести
Почина првиот Бетмен
Само изборите и формирањето на владата не се доволни да се добие препораката
Пропелер од претстави во "Кино култура"
Андре Силва пристигна во Милан за 38 милиони евра
Во Шведска отворен Музејот на промашувањата
Изложба на корици „Прошетка низ Европа“
Бензините поевтинуваат за 1,5, а дизелот за 2,5 денари
(ВИДЕО) Кој е подобар Џејмс Бонд?
Атина под притисок за прием на Македонија во НАТО
Еден Македонец лани испил 11 литри млеко, 9 литри пиво и 24 литри газиран сок
Осуден напаѓачот на Сандра Булок
"Фајненшел тајмс“ се коригираше за промената на името
Тајната на нацистичкиот гроб среде непроодната бразилска џунгла
Скопјанец фалсификувал од лични карти до судски уверенија
Македонија ќе го добие првиот фестивал на книжевност за деца
Привремените работници не може да земаат надоместок поради листата за стаж што ја кочи ПИОМ
Пандев: Игравме колку што ни дозволија Шпанците

Оставете коментар за објавената вест
Од кого:
Коментар:
*Внесете го кодот во празното поле
ASP CAPTCHA Generator
Најнови вести