период од-до
  -  
ЕкономијаСветХроникаМетрополаКултураСпортОмнибусАктуелноОтворенаСценаВо фокусот
Македонска верзија
Датум: 07.03.2011, 13:39

Друштвото со ограничена одговорност "Круг" е издавач на најтиражниот дневен весник "Дневник".

Првиот број на весникот излезе на 20 март 1996 година. Сите меѓународни мониторинзи извршени во врска со објективното и независно новинарство во Македонија, досега покажаа дека "Дневник" и во тој дел е убедливо на прво место. Веб-страницата на весникот, дел од "Медиа принт Македонија" (МПМ), е прва веб - страница на печатен македонски медиум.

Адреса: Ул. Васил Ѓорѓов бр. 16,

Скопје, Македонија

Веб-сајт: http://www.dnevnik.com.mk

Електронска пошта: dnevnik@dnevnik.com.mk

Телефон: +389 2 3236 800

#Останати вести
Дневно електронско издание
слика два 1
метропола
Спорт
Сцена
Сцена
Колумнисти
Oglas
ВМРО
Nagradna

Оставете коментар за објавената вест
Од кого:
Коментар:
*Внесете го кодот во празното поле
ASP CAPTCHA Generator
Најнови вести