период од-до
  -  
МакедонијаЕкономијаЕврорамаСветХроникаМетрополаКултураСпортОмнибусАктуелноОтворенаСценаВо фокусот
ONLINE Хроника
Датум: 19.05.2017, 12:35

Нападнатите новинари на А1он повикани во ОЈО да дадат исказ

Новинарот и снимателот во интернет-порталот „А1он“, Александар Тодески и Влатко Желчески, во моментов даваат  исказ во Основното јавно обвинителство.

Тие беа физички нападнати на еден од првите протести кој беше организиран од страна на иницијативата „За заедничка Македонија“ и даваат исказ за тогашните случувања.


Тодески и Желчески тврдеа дека тогаш биле нападнати од четворица, а досега идентификувале само еден од нив. Пријавиле штета и врз камерата.

#



Останати вести
Тинејџер без возачка со автомобил покосил жена на тротоар
Се обидел да ја спаси колешката, па го проболе со нож во стомакот
СЈО поднесе жалба на одлуката за Сеад Кочан
Сериски крадец осуден на две и пол години затвор
Кривична пријава за учесник во инцидентите во Собранието кој насилно ја отворал вратата
Го бодел со нож зетот во болница

Оставете коментар за објавената вест
Од кого:
Коментар:
*Внесете го кодот во празното поле
ASP CAPTCHA Generator
Најнови вести