период од-до
  -  
МакедонијаЕкономијаСветХроникаМетрополаКултураСпортОмнибусАктуелноОтворенаСценаВо фокусот
Сцена
Датум: 19.05.2017, 15:33

МУЗИЧKА СОРАБОТKА

Сара Мејс и Дамјан Пејчиноски повторно ќе се спојат со песна

Kога се работи за изненадување и нешто несекојдневно, Сара Мејс и Дамјан Пејчиноски секогаш се инвентивни со нови и оригинални идеи.

Соработката, која почна со „Немам пари“ и видеозаписот што ја размрда македонската естрада, продолжува, но овој пат со нешто сосема поинакво.

Тие најавуваат нова песна и видеозапис, под наслов „Лажев јас“, во која повторно креативно ќе се појави младиот музички виртуоз Дамјан Пејчиноски.

- Водени од одлично синхронизираната артистичка елација, овие два исклучителни македонски музичара со своите песни и изведби, секогаш допираат до сетилата на своите слушатели, а не потфрлаат да ги поттикнат и размислувањата и ставовите во општеството. За што станува збор, македонската јавност ќе дознае наредната недела – известува пиарот на пејачката.

#Останати вести
Незаборавни моменти на славниот фестивал
Александар прво се врати од странство, а потоа и во мојот живот

Оставете коментар за објавената вест
Од кого:
Коментар:
*Внесете го кодот во празното поле
ASP CAPTCHA Generator
Најнови вести