период од-до
  -  
ЕкономијаСветХроникаМетрополаКултураСпортОмнибусАктуелноОтворенаСценаВо фокусот
Online Вести
Датум: 20.04.2017, 19:08

ТРАЈЧЕ МАНЕВ НА ПРОТЕСТИТЕ

Да не се посегнува по глупости во Собранието

Некој во ова Собрание сака да направи некоја глупост и во име на сите им велам да не ја прават таа глупост, затоа што не е тоа добро за нашата Македонија, истакна пред присутните пејачот Трајче Манев кој денес даде поддршка за граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“.

- Во мојата кариера имам прошетано во многу земји, но како нашата Македонија нема никаде. Македонија е срцето и душата на Балканот. Нема да дозволиме тоа срце да престане да чука, затоа што 53 дена фигуративно сите го слушаат тоа срце, вели Манев.

Манев им порача на политичарите да не ја виткаат кичмата и да не прават глупости.

Илјадници граѓани и денеска маршираат во Скопје во знак на поддршка на Граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“, која протестира за отфрлање на Тиранската платформа и се спротивставува на избор на претседател на СОбранието кој не се откажал од истата.

#Останати вести
Сорос оди кај Јункер
„Џудишал воч“ ги даде на суд Бејли и УСАИД
(ВИДЕО+ФОТО) Изгореа напуштени бараки во Карпош
Изјавите на Рама не се во прилог на добрососедството
Агентот Тесла ќе лета за Вашингтон како личен багаж на Бејли
Со парите на УСАИД се финансира и смената на неподобни новинари во „Макфакс“
Голема Албанија значи балканска војна, ако Брисел молчи - ќе биде одговорен
Нема тет-а-тет средби меѓу Заев и Груевски
Двајца полицајци убиени во центарот на Париз
Јавна седница за „Монструм“ во текот на мај
СДСМ се воздржува од реплики, остануваат уште 40 пратеници за збор
Телевизии упаднаа и снимаа во службените простории на МПМ
Неколкумесечната работа веќе дава резултати

Оставете коментар за објавената вест
Од кого:
Коментар:
*Внесете го кодот во празното поле
ASP CAPTCHA Generator
Od Italia, 20.04.2017 21:41:07
Ke im dojde krajot i na tie sto gi pravat glupostite,toa e vrhuskata na odrodenite makedonci ot SDS. Site znaeme deka nivnite privrzanici nese kako niv i zatoa im poracuvam administrativnite izbori se sansa da se oslobodite od site niv. Nemorate da bidete za VMRO no za Makedonija siguren sum deka ste. Sozdavajki civilni grupi za Makedonija od lugje koi se od poverenie i koi se za politika i Unitarna Makedonija. Sansata e i vie i MKD konecno da se oslobodime od ovie predavnici.
Најнови вести