период од-до
  -  
ЕкономијаСветХроникаМетрополаКултураСпортОмнибусАктуелноОтворенаСценаВо фокусот
Online Вести
Датум: 20.04.2017, 18:26

ВРХОВЕН СУД

Јавна седница за „Монструм“ во текот на мај

Врховниот суд официјално потврди дека во текот на мај ќе биде одржна јавна седница за случајот „Монструм“. Во игра се три датуми-18, 22 или 30 мај.

Одбраната жалбите до највисокиот суд ги поднесе на 4 јануари лани, а јавна седница чекаат повеќе од една година. За масакрот кај Смилковското езеро пред пет години осудени на доживотен затвор се шест лица.

СДСМ најавуваше дека има прислушувани разговори за овој случај, но никогаш не ги објави, а постапка за „Монструм“ има отворено и Специјалното обвинителство.

#Останати вести
Сорос оди кај Јункер
„Џудишал воч“ ги даде на суд Бејли и УСАИД
(ВИДЕО+ФОТО) Изгореа напуштени бараки во Карпош
Изјавите на Рама не се во прилог на добрососедството
Агентот Тесла ќе лета за Вашингтон како личен багаж на Бејли
Со парите на УСАИД се финансира и смената на неподобни новинари во „Макфакс“
Голема Албанија значи балканска војна, ако Брисел молчи - ќе биде одговорен
Нема тет-а-тет средби меѓу Заев и Груевски
Да не се посегнува по глупости во Собранието
Двајца полицајци убиени во центарот на Париз
СДСМ се воздржува од реплики, остануваат уште 40 пратеници за збор
Телевизии упаднаа и снимаа во службените простории на МПМ
Неколкумесечната работа веќе дава резултати

Оставете коментар за објавената вест
Од кого:
Коментар:
*Внесете го кодот во празното поле
ASP CAPTCHA Generator
Најнови вести