период од-до
  -  
МакедонијаЕкономијаЕврорамаСветХроникаМетрополаКултураСпортОмнибусАктуелноОтворенаСценаВо фокусот
Online Спорт
Датум: 19.05.2017, 12:46

Фиорентина прва тргна по Несторвски со 10 милиони евра


Фиорентина е првиот тим од италјанската фудбалска Серија А која тргна во лов на македонскиот репрезентативец Илија Несторовски од редовите на Палермо. Тимот на Несторвски во новата сезона ќе игра во второлигашкото друштво, а макеоднскиот интеранционалец со десетте постиганти погодоци во дебитантската сезона во Италија се препорача да остане во елитното натпреварување.

Според најавите од италијанските медиуми, раководството на Фирентина прво ќе пристигне на преговори во Палермо со понуда од 10 милиони евра за откуп на договорот на Несторвски, кој на почетокот од оваа сезона пристигна во Италија од хрватскиот Интер Запрешиќ за само 500.000 евра.

Фиорентина ќе се раздели со својот напаѓач, Хрватот Никола Калиниќ кој ќе се пресели во Кина за 35 милиони евра, па тимот од Фиренца нема да има проблем да палти 10 милиони евра за Несторвоски.

#Останати вести
Миленковски: Битола заслужи по 16 години да се радува на трофеј
Kарпош соколи се враќа во „Јане Сандански“ да направи брејк

Оставете коментар за објавената вест
Од кого:
Коментар:
*Внесете го кодот во празното поле
ASP CAPTCHA Generator
Најнови вести