период од-до
  -  
МакедонијаЕкономијаСветХроникаМетрополаКултураСпортОмнибусАктуелноОтворенаСценаВо фокусот
Online Вести
Датум: 20.03.2017, 17:46

МИТКО ЧАВКОВ

Пратениците ќе имаат непречен пристап до парламентот

 

Сигурно е дека пратениците ќе имаат безбеден и непречен пристап во парламентот, изјави Митко Чавков, директор на Бирото за јавна безбедност на МВР.

Во пресрет на утрешното работење на пратениците во Собранието во рамките на координативната средба закажана од спикерот Трајко Вељаноски и најавените протести од граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ тој потенцира дека полицијата ќе функционира професионално.

- Во МВР функционира штаб кој непрекинато заседава и ги следи сите информации. Полицијата презема оперативни планови во согласност со тие информации и безбедносни процени. Врз таа основа ги димензионираме персоналните капацитети и материјално-техничките средства - тврди Чавков.

#Останати вести
Нема време за губење
Иванов нема да се сретне со Хан - терминот го отстапува на „За заедничка Македонија“
Хан и тројката ќе се скријат од „За заедничка Македонија“
Фотографија стара три години ја вметнуваат како да е дел од „За заедничка Македонија“
СДСМ за претседател на Собранието прво ќе го постави Спасовски како Македонец, а понатаму ќе се одбере Албанец
Денешниот протест против Сорос и неговите организации
Работиме професионално, морално и согласно законот

Оставете коментар за објавената вест
Од кого:
Коментар:
*Внесете го кодот во празното поле
ASP CAPTCHA Generator
DLM, 20.03.2017 18:13:56
Така ами што, сега е ред по ваквата изјава да поставиш водени топови и снајперисти за случајно ако некои од граѓаните кои протестират се обидат да ги спречат квислинзите-пратеници да влезат во парламентот, биде веднаш елиминиран. Дали овој министер сака да ни порача дека тој ќе спроведува украинско сценарио? Какви се абдали немаме ние а ги имаме во изобилство, верувајте ми на збор. И од кога тоа МВР функционира?! - па цела Македонија слушна како функционирате цело време владата и премиерот биле прислушкувани и вие се најдовте да речете дека МВР работи и функционира, убаво само уште да најдете некој што ќе ви верува! Можеби и функционира ама по принципот зема плата од Македонија а работи за ... изберете по своја волја има многу голем избор од криминалци до пријателски-стратешки центри на моќ
EU, 20.03.2017 18:16:32
Vo sto se pretvori Makedonija koga policijata mora da im garantira na pratenicite neprecen prista do Sobranieto. Vreme e mnogu luge da poicnat da si ja cukaat glavata.
Trpe, 20.03.2017 21:19:09
Ako probaat da nosat protiv Mkaedonski odluki ni policija ni NATO da dojde od Kosovo nema da go spreci narodot da gi lincuva marionetite!
Davor, 21.03.2017 00:39:16
Pa sakate da imaat neprechen pristap za i pratenicite od VMRO da si gi zemat *zarabotenite* dnevnici.Dolgo vreme chekaat pratenicite od site partii da si gi vgnezdat zadnicite na pratenichkite fotelji i da si gi zemat debelite dnevnici.
Напалм, 21.03.2017 00:50:09
Зошто,сега за сега таму не им е место?
mare, 21.03.2017 00:51:31
TAKA DE POLITICARITE KE IMAAT SLOBODEN PRISTAP DO SOBRANIETO ,,DO ONA ISTO SOBRANIE VO KOE SE AMNESTIRAA OD KRIMINAL ,,KRIMINALCI ,,IZRODI ,,A VIE NOVINARITE KE IM GO PREKRIVATE KRIMINALOT I KE GI PRAITE SVETCI ,,A NARODOT MA KOJ NAROD OFCITE NEKA BLEAT
febo, 21.03.2017 07:16:17
Za koi pratenici zboruvas ti batka,pratenicive n e m a a t mandat od Pretsedatelot,tvoite pratenici sega nemaat nikakva drzavnicka funkcija i nitu ke imaat,tie se samo obicni gragjani ... koi verovatno ke se sudrat pred Sobranieto so branitelite na Makedonija ...
Најнови вести