период од-до
  -  
МакедонијаЕкономијаСветХроникаМетрополаКултураСпортОмнибусАктуелноОтворенаСценаВо фокусот
Online Омнибус
Датум: 10.01.2017, 18:06

Најлудиот 3Д-музеј во светот е на Филипините

Голем број музеи не дозволуваат фотографирање, но овој музеј е единствениот токму поради тоа. Музејот на Филипините Art in Island им овозможува на посетителите да станат дел од изложените уметнички дела.

Посебен е по тоа што покажува модифицирани 3Д-верзии на познати уметнички дела, па можете да „влезете“ во сликата и да се фотографирате колку што сакате.

#Останати вести
Замбези ајкула нападна нуркач
Има 98 години и е најстарата инструкторка за јога
Во Сиднеј температурата е 40 степени Целзиусови, плажите се полни
Домашните миленици се добредојдени на Детската клиника

Оставете коментар за објавената вест
Од кого:
Коментар:
*Внесете го кодот во празното поле
ASP CAPTCHA Generator
Најнови вести