период од-до
  -  
МакедонијаЕкономијаСветХроникаМетрополаКултураСпортОмнибусАктуелноОтворенаСценаВо фокусот
Online Забава
Датум: 11.01.2017, 13:35

НОВА ПЕСНА НА ТЕА ТРАЈKОВСKА

„Рушевини“ е моја лична приказна

„Рушевини“ е новата песна на Теа Трајковска потпишана од докажаниот автор и продуцент Лазар Цветкоски. Нумерата во која специјален гостин е Панчо од аренби-дуото ДНK наскоро ќе биде промовирана со видеозапис, а младата пејачка се надева дека темата ќе го повтори успехот на нејзините претходни хит-рефрени „Ми треба малку време“ и „Ехо“.

- Пред еден месец влегов во студио со тетратка од лични приказни кои ми се случија изминатиот период. Така се роди „Рушевини“. За мене е голем комплимент што Панчо имаше желба и инспирација кога ја слушна песната, па се случи една спонтана одлична соработка - вели Трајковска.

Новиот проект Теа го најави со фотосесија. Пејачката позира во креации на дизајнерката Ивана Kнез, а фотографиите се дело на Ненад Тасевски.

#Останати вести
Соработувам со вистински шпиони на ЦИА
На Василичарскиот концерт две песни никогаш не биле изведени
„Ноќ со ѕвездите“ и за Стара нова година

Оставете коментар за објавената вест
Од кого:
Коментар:
*Внесете го кодот во празното поле
ASP CAPTCHA Generator
Најнови вести