период од-до
  -  
МакедонијаЕкономијаСветХроникаМетрополаКултураСпортОмнибусАктуелноОтворенаСценаВо фокусот
Хроника
Датум: 11.01.2017, 16:37

Со ловечка пушка ограбиле казино

Двајца разбојници со ловечка пушка ограбиле казино и украле околу 100.000 денари, вчера во Битола, информира МВР. Според полицијата, разбојниците, што биле маскирани околу 5.15 часот влегле во казиното „Слот“ на улицата Kлимент Охридски. Еден од разбојниците ја вперил пушката во вработената и ~ се заканил дека ќе пука ако не му ги даде парите.

Вработената се исплашила и ја отворила касата, а другиот разбојник ги зел парите по што двајцата избегале.

#Останати вести
Kамионџија ќе одговара за смрт на пешак
Kривична пријава за сообраќаец
Kупил 130 јагниња, но не ги платил
Работник загинал поради негрижа на фирмата во која работел
Kрадец на велосипеди уловен на камери три години по кражбите

Оставете коментар за објавената вест
Од кого:
Коментар:
*Внесете го кодот во празното поле
ASP CAPTCHA Generator
Најнови вести