период од-до
  -  
МакедонијаЕкономијаСветХроникаМетрополаКултураСпортОмнибусАктуелноОтворенаСценаВо фокусот
Online Забава
Датум: 18.05.2017, 14:10

Вал Kилмер го победил ракот со духовни методи


Актерот Вал Kилмер (57), како што пишува британскиот „Дејли мејл“, дружејќи се со фановите, ја откри својата метода за излекување од рак. Имено, на Вил му е дијагностициран карцином на грлото во 2015 година, а тој се излекувал благодарение на молитвите.

„Многу сум благодарен на добрите мисли и молитви што ми беа праќани. Луѓето што знаат дека го подржувам христијанскиот начин на лекување веруваат дека некаде сум згрешил. Но, многумина се излекувани токму со молитвата, а уште повеќе починаа токму поради модерната медицина“.

Вал истакна дека го запознал докторот Бернард Лаун, кој измислил дефибрилатор и дека токму тој му ја открил најголемата тајна - дека љубовта е најмоќниот лек на светот.

#Останати вести
Здравко Чолиќ го освои и Нов Зеланд
(ВИДЕО) Почина Крис Корнел
Џеј Зи и Бијонсе и официјално - милијардери
Бандерас и Болдвин ќе ги глумат Ламборџини и Ферари
Во Македонија има еден милион профили на „Фејсбук“

Оставете коментар за објавената вест
Од кого:
Коментар:
*Внесете го кодот во празното поле
ASP CAPTCHA Generator
Најнови вести