период од-до
  -  
МакедонијаЕкономијаСветХроникаМетрополаКултураСпортОмнибусАктуелноОтворенаСценаВо фокусот
Online Спорт
Датум: 11.01.2017, 15:19

Општина Центар префрли пари за исплата на заостанатите долгови кон играчите на КК Работнички

Општина Центар ја информира јавноста дека постапката за трансфер на средства од буџетот за КК "Работнички" е завршена и клубот од денес ги подмирува обврските.

Во рамките на неофицијалното пак е дека на играчите и тренерскиот дел од екипата им се долгуваше две плати, и дека многу скоро за исплата требаше да дојде и третата.

„Уште еднаш потсетуваме дека проблемот беше од чисто административен карактер и дека тој e надминат. Тренинзите продолжуваат со нормалната динамика, а по усвоениот Буџет за 2017 година, отстранети се сите пречки за проблемите да не се јават во иднина“, велат од општината.

"Работнички" во моментов е прв на табелата во првенството.

#Останати вести
Фудбалерите останаа на 162. место на ФИФА листата
Харден со петти трипл-дабл на последните седум меча
Kлоф од МЗТ меѓу најдобрите во 17. коло од АБА-лигата
Кире Лазаров избран за Европски играч на месец декември
ЕКА реагира на одлуката на ФИФА: Мундијал со 48 репрезентации е политичка, а не спортска одлука

Оставете коментар за објавената вест
Од кого:
Коментар:
*Внесете го кодот во празното поле
ASP CAPTCHA Generator
Најнови вести