период од-до
  -  
МакедонијаЕкономијаСветХроникаМетрополаКултураСпортОмнибусАктуелноОтворенаСценаВо фокусот
Online Спорт
Датум: 17.02.2017, 14:01

Дориан Бабунски отстапен на Радомље


Младиот македонски фудбалер ќе биде отстапен во оваа екипа до крајот на сезоната

Дориан Бабунски ќе ја напушти екипата на Олимпија и останатиот дел од сезоната ќе го мине во последнопласираниот тим на табелата во Словенија Радомље. Со оглед дека конкуренцијата во словенечкиот првак е голема, Олимпија се реши на ваков чекор да го пушти Бабунски во друг клуб.

Бабунски дојде во Олимпија во летниот преоден рок од Фуаленбрада, а ги мина сите младински категории на Реал Мадрид.

#Останати вести
Миркуловски уште една година со Вецлар
Kумановци и најтрофејниот ќе водат најтешка битка

Оставете коментар за објавената вест
Од кого:
Коментар:
*Внесете го кодот во празното поле
ASP CAPTCHA Generator
Најнови вести