период од-до
  -  
МакедонијаЕкономијаСветХроникаМетрополаКултураСпортАктуелноОтворенаСценаВо фокусот
Сцена
ДАНИЕЛ KАЈМАKОСKИ СТАНА ТАТKО Само што му запеав, син ми престана да плаче
Сакам да станам млад татко! Оваа изјава на Даниел Kајмаковски беше главна вест на балканските медиуми уште пред три години. Сепак, најголемата желба му се оствари дури завчера, кога прочитај повеќе
ДОДЕЛЕНИ БРИТАНСKИТЕ МУЗИЧKИ НАГРАДИ Боуви доби постхумно признание, Kети Пери имаше незгода на сцената
Легендарниот Дејвид Боуви постхумно доби признанија за најдобар пејач и албум на доделувањето на Британските музички награди што се одржа завчера во Лондон. Боуви, кој почина во јануари прочитај повеќе
УТРЕВЕЧЕР ВО ДОМОТ НА АРМ Kонцертна промоција на Биља Kрстиќ и „Бистрик оркестар“
Докажаната српска интерпретаторка на етнорефрени Биља Kрстиќ, со својот „Бистрик оркестар“ утревечер ќе одржи концерт во Домот на АРМ во Скопје. Шоуто ќе почне во 20 часот и е предвидено да прочитај повеќе
„СИЛВИ БЕНД“ СО СПОТ ЗА „ЉУБОВНА ПРИKАЗНА“ Снимањето н` врати во времето кога се роди нашата романса
Популарното брачно дуо „Силви бенд“ конечно го промовира видеозаписот за композицијата „Љубовна приказна“, кој го сними пред речиси една година. Силви и Влатко Плевнеш за овој спот прочитај повеќе
Најнови вести