период од-до
  -  
ЕкономијаСветХроникаМетрополаКултураСпортОмнибусАктуелноОтворенаСценаВо фокусот
Online Спорт
Датум: 10.01.2017, 16:06

Македонската репрезентација пристигна во Франција

Машката ракометна репрезентација на Македонија стигна во Франција, на ден пред почетокот на Светското првенство. Нашата делегација од Скопје замина со автобус за Софија од каде со прелет преку Виена стигна до Луксембург. До крајната дестинација Мец, одново патуваа со автобус.
Репрезентативците попладнево треба да го одработат првиот тренинг на француско тло.

#Останати вести
Ѓорческа против Викери во првото квалификациско коло на АО
Роналдо: Зад мене е најсреќната година во кариерата
Шпанија фаворит, Македонија ќе бие битка за втората фаза
Вардар ги започна подготовките без деветмина репрезентативци кои ќе настапат на СП

Оставете коментар за објавената вест
Од кого:
Коментар:
*Внесете го кодот во празното поле
ASP CAPTCHA Generator
Најнови вести