период од-до
  -  
МакедонијаЕкономијаСветХроникаМетрополаКултураСпортОмнибусАктуелноОтворенаСценаВо фокусот
Online Омнибус
Датум: 11.01.2017, 14:47

Замбези ајкула нападна нуркач

Замбези ајкулите, познати и како бик-ајкули, се вбројуваат во најопасните видови ајкули во светот. Оваа што ја снимил нуркачот Kери Даниел (35 години) можеби ќе ви изгледа најстрашна.

Даниел ловел риби со харпун во близина на брегот на Kвинсленд покрај Големиот корален гребен, кога предаторот почнал да оди кон него. За среќа, тој успеал со харпунот да го спречи ѕверот да го касне и да се повлече неповреден. Да се двоумел само на момент, исходот би бил сосема поинаков.

#Останати вести
Има 98 години и е најстарата инструкторка за јога
Во Сиднеј температурата е 40 степени Целзиусови, плажите се полни
Најлудиот 3Д-музеј во светот е на Филипините
Домашните миленици се добредојдени на Детската клиника

Оставете коментар за објавената вест
Од кого:
Коментар:
*Внесете го кодот во празното поле
ASP CAPTCHA Generator
Најнови вести