период од-до
  -  
МакедонијаЕкономијаСветХроникаМетрополаКултураСпортОмнибусАктуелноОтворенаСценаВо фокусот
ONLINE Најнови Вести
Датум: 19.04.2017, 18:11

ТУРСКИ МЕДИУМИ

Иванов упатил телефонска честитка до Ердоган


Претседателот на Македонија, Ѓорге Иванов, упатил честитки до претседателот на Турција, Реџеп Таип Ердоган, по повод референдумот во Турција, јавуваат турските медиуми повикувајќи се на претседателски извори.


Според веста на агенцијата, телефонски честитки до Ердоган испратиле и премиерот на Албанија, Еди Рама и претседателот на Словенија, Борут Пахор, како и лидерот на Русија, Владимир Путин.


Агенцијата Анадолија јавува дека претседателот на Азербејџан, Илхам Алијев бил првиот лидер кој му честитал на Ердоган. Честитки до Ердоган стигнале и од Шеикот на Катар, Тамим бин Хамад Ал Тани, од палестинскиот претседател Махмуд Абас, од претседателот и премиерот на Пакистан, од потпретседателот на Ирак, претседателот на Џибути, како и од унгарскиот премиер Виктор Орбан, претседателот на Белорусија, Александар Лукашенко. и премиерот на Либан, Саад Харири.

#Останати вести
Кражби во казино и обложувалница во Скопје и Прилеп
Вучиќ: Изразувањето на лични желби не придонесува за добри односи
Kинески танчари со македонска кореографија на турнеја во Европа
Украдените пари од НЛБ со „голф“ пренесени во Србија
Има солидна основа за интензивна економска соработка меѓу Македонија и БиХ
Видал: На „Сантијаго Беранбеу“ се случи класична судиска кражба
Убиецот од Фресно мразел белци и мислел дека е во војна
Момите лудуваа по баце Kоле и по неговиот кадифен глас
Кајли Миног во врска со принцот Ендрју?
Тужба против Џес Бејли и УСАИД
Високата изборна комисија ги отфрли барањата на опозицијата за поништување на референдумот во Турција
„За заедничка Македонија“: Ние не сме од шеќер, ние сме од титаниум
Видео: Инцидент ги повлече фудбалерите на Шкендија и Вардар под трибините
Пристигната иницијатива за членови од Законот за локална самоуправа
Не е вистина дека сме ја прифатиле тиранската платформа
Прекинат мечот Шкендија – Вардар во Тетово
Извршната директорка на Централниот регистар на хартии од вредност поднесе оставка
ММФ ја намали прогнозата на економски раст од 3,5 на 3,2 % за годинава
Заев се сретна со амбасадорите на Германија, Британија, Холандија, Шведска и Ирска
Лекар и пријател му помагале на Принс да најде опиоидни аналгетици
Фудбалери на Баерн Минхен упаднале кај судиите по поразот од Реал Мадрид
Поднесено обвинение за случајот „Транспортер“
Неопходно е единство и формирање на институциите
Хакери разголија уше 14 славни жени
Самсоненко: Ако има судиска неправда ќе се повлечам од првиот тим
ХХL-манекенките ги освојуваат насловните страници
Уште тројца осомничени за грабежот во НЛБ Тутунска банка
Правот од коноп спречува болести на срцето
Со „Реквием за госпоѓа Ј.“ утре почнува 20. Скопски филмски фестивал

Оставете коментар за објавената вест
Од кого:
Коментар:
*Внесете го кодот во празното поле
ASP CAPTCHA Generator
Најнови вести