период од-до
  -  
МакедонијаЕкономијаЕврорамаСветХроникаМетрополаКултураСпортОмнибусАктуелноОтворенаСценаВо фокусот
Македонија
Прилепчани градат летниковец на преминот Слива
Членовите на здружението „Љубители на ридско-планински активности, рокенрол и добра чашка“ од Прилеп викендов го расчистуваа отпадот околу највисокиот дел на мариовскиот крај, прочитај повеќе
ИНТЕЛЕKТУАЛЕЦ, ПОЛИГЛОТ, БЛИЗОK СОРАБОТНИK НА ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ Штипскиот револуционер Тодор Лазаров е првиот Македонец што го превел Шекспир
Штипјанецот Тодор Лазаров (1869-1912) како револуционер и голем интелектуалец, оставил зад себе големо дело, кое треба да биде доистражувано и соодветно вреднувано. Ова беше истакнато пред прочитај повеќе
Најнови вести