период од-до
  -  
МакедонијаЕкономијаЕврорамаСветХроникаМетрополаКултураСпортОмнибусАктуелноОтворенаСценаВо фокусот
Свет
АНАЛИЗА НА „НОВИ СТАНДАРД“ Декларацијата од Рим потврди дека ЕУ исчезнува во повеќе брзини
Од петте сценарија за иднината на ЕУ што неодамна во ЕП ги обелодени претседателот на Европската комисија, Жан Kлод Јункер, 27-те лидери во Рим се определија само за едно - прочитај повеќе
60 милиJарди приЧини за лош развод Германија ќе ја тужи Британија во Хаг поради брегзит?
Германија, наводно, заговара да ја однесе британската премиерка Тереза Меј на суд ако таа одбие да плати 60 милијарди евра за разводот на Британија со ЕУ, покажуваат неколку тајни документи прочитај повеќе
Преседан за земJите од Блискиот Исток Иран воведе санкции за 15 американски компании и лица
Иран во неделата воведе одмазднички рестриктивни пакет-мерки против 15 американски компании и неколку лица, пренесе новинската агенција Тасним, цитирајќи го Министерството за прочитај повеќе
ПолициJата го застрелала во неговиот дом Запалени автомобили и немири во Париз поради убиство на Kинез
Полицијата во Париз завчера вечерта се судри со демонстранти од азиско потекло пред полициска станица поради убиството на 56-годишен човек од страна на полицијата. Стотици члена на азиската прочитај повеќе
Најнови вести