период од-до
  -  
ЕкономијаСветХроникаМетрополаКултураСпортОмнибусАктуелноПубликаОтворенаСценаВо фокусот
Спорт
РАKОМЕТ - 25. СВЕТСKО ПРВЕНСТВО (11 - 29 ЈАНУАРИ) Македонија во Албервил ќе решава скандинавка
Македонија во осмина-финалето на 25. Светско ракометно првенство денеска во Албервил (16 ч) ќе се сретне со Норвешка, која во групата А доживеа само еден пораз и го освои второто прочитај повеќе
Миркуловски ќе конкурира, a Манасков отпаѓа од тимот за против Норвешка
Во ремито против Исланд (27-27) на последниот меч од групната фаза на 25. Светско ракометно првенство македонската репрезентација мечот го заврши без двајца стандардни играчи прочитај повеќе
фудбал Давид Бабунски продолжува во Јапонија
Повремениот сениорски и капитен на младата македонска фудбалска репрезентација за играчи до 21 година, која ќе биде првиот државен тим во најважната споредна работа на светот што прочитај повеќе
Најнови вести