период од-до
  -  
МакедонијаЕкономијаСветХроникаМетрополаКултураСпортОмнибусАктуелноОтворенаСценаВо фокусот
Online Забава
Датум: 20.03.2017, 17:41

„Kуку леле“ ја сними субвенционираната „Рома романтика“

Популарното македонско дуо „Kуку леле“ го објави новиот сингл „Рома Романтика“. Kомплетен автор на рефренот е Роберт Саздов, а станува збор за една од двете нумери што се финансирани во ланскиот прв квартал од Законот за поддршката на домашната музичка продукција.

„Рома романтика“ ќе се најде на новиот двоен албум на „Kуку леле“ кој е во подготовка. Изданието ќе содржи и неколку познати песни кои Роберт Саздов и Сашо Kаимовски-Панки одлучија да ги реобјават. На овој проект тие остварија соработката со неколку блех-оркестри кои последниов период ги придружуваат на концертите.

#Останати вести
Лила, Јована и Симона блеснаа како невести
Голди Хоун во "Грабнати"
Купер и Гага заедно на филм
Роуан Аткинсон очекува да ги надомести финансиските загуби

Оставете коментар за објавената вест
Од кого:
Коментар:
*Внесете го кодот во празното поле
ASP CAPTCHA Generator
Најнови вести