период од-до
  -  
МакедонијаЕкономијаСветХроникаМетрополаКултураСпортОмнибусАктуелноОтворенаСценаВо фокусот
ONLINE Хроника
Датум: 20.03.2017, 14:41

Кражба во стан во Скопје

Пиштол марка „Аркус“, калибар девет милиметри, со рамка со 15 куршуми и уште две рамки за пиштол, 55 куршуми, два часовника, златно ланче, алка и 3.000 денари се украдени синоќа од стан во Скопје.

Според МВР, кражбата се случила меѓу 19 и 00:10 часот во стан на улицата „Хераклеа“, сопственост на Х.К. (43).

Сторителот, засега се уште непознат, со погоден клуч или калауз ја отворил влезната врата, влегол во станот и пред кражбата извршил пребарување.

Се преземаат мерки за негово пронаоѓање и за целосно расчистување на случајот.

#Останати вести
Повредени двајца тетовци со нож
Во пожар изгореа две ковачници во Берово
Во бегство двајца од разбиената арачиновска банда
Почина четиригодишното дете од кичевско Бачишта нападнато од кучиња
МВР: Запленети дрога, оружје и пари во акцијата за сузбивање на групата што продавала наркотици
Украдени 100.000 од обложувалницата „Златна копачка“ во Скопје

Оставете коментар за објавената вест
Од кого:
Коментар:
*Внесете го кодот во празното поле
ASP CAPTCHA Generator
Најнови вести