период од-до
  -  
МакедонијаЕкономијаСветХроникаМетрополаКултураСпортОмнибусАктуелноОтворенаСценаВо фокусот
ИНФО
Датум: 07.03.2011, 13:39

Друштвото со ограничена одговорност "Круг" е издавач на најтиражниот дневен весник "Дневник".

Првиот број на весникот излезе на 20 март 1996 година. Сите меѓународни мониторинзи извршени во врска со објективното и независно новинарство во Македонија, досега покажаа дека "Дневник" и во тој дел е убедливо на прво место. Веб-страницата на весникот, дел од "Медиа принт Македонија" (МПМ), е прва веб - страница на печатен македонски медиум.

Адреса: Ул. Васил Ѓорѓов бр. 16,

Скопје, Македонија

Веб-сајт: http://www.dnevnik.com.mk

Електронска пошта: dnevnik@dnevnik.com.mk

Телефон: +389 2 3236 800

#

Најнови вести