период од-до
  -  
МакедонијаЕкономијаСветХроникаМетрополаКултураСпортОмнибусАктуелноОтворенаСценаВо фокусот
ONLINE Актуелно
Датум: 20.03.2017, 15:51

Филип Петровски на распит во Обвинителство за статус на Твитер

Директорот на Државниот архив, Филип Петровски, денеска беше на распит во Јавното обвинителство. Против него е поднесена кривична пријава за статус на Твитер.

Петровски се сомничи дека предизвикал општа опасност и ги загрозил националните и верски права.

Распитот е на барање на Хелсиншкиот комитет, а пријавата е поднесена од МВР

#Останати вести
Јункер: Ќе ја казниме Британија за брегзитот како пример за другите членки
Ердоган и турската Влада не се добредојдени во Германија
Робин О'Нил: Македонија од секогаш е под закана на соседите
Една петтина од потрошената енергија во Македонија е добиена од ветрот, сонцето и од водата
Почина магнатот Рокфелер
Оливер Спасовски не се појави на распит во Обвинителството

Оставете коментар за објавената вест
Од кого:
Коментар:
*Внесете го кодот во празното поле
ASP CAPTCHA Generator
Makedonka, 21.03.2017 09:06:23
Кога ќе го викнете на распит Села?
Најнови вести