период од-до
  -  
МакедонијаЕкономијаСветХроникаМетрополаКултураСпортОмнибусАктуелноОтворенаСценаВо фокусот
ONLINE Актуелно
Датум: 19.04.2017, 17:19

Извршната директорка на Централниот регистар на хартии од вредност поднесе оставка

Извршната директорка на Централниот депозитар за хартии од вредност Елена Јакимовска - Петровска поднела оставка, објави Фактор.

Во февруари 2012 година Јакимовска - Петровска  е избрана за член на Одборот на директори на Централен депозитар за хартии од вредност АД Скопје, заради што даде оставка од функцијата во Македонска Берза АД Скопје, а по приемот на согласноста од КХВ, од јуни 2012 година ја презема функцијата Извршен директор на Центален депозитар за хартии од вредност АД Скопје, која и тековно ја извршуваше во втор мандат.

#Останати вести
Вучиќ: Изразувањето на лични желби не придонесува за добри односи
Убиецот од Фресно мразел белци и мислел дека е во војна
ММФ ја намали прогнозата на економски раст од 3,5 на 3,2 % за годинава
Заев се сретна со амбасадорите на Германија, Британија, Холандија, Шведска и Ирска

Оставете коментар за објавената вест
Од кого:
Коментар:
*Внесете го кодот во празното поле
ASP CAPTCHA Generator
Најнови вести