период од-до
  -  
МакедонијаЕкономијаСветХроникаМетрополаКултураСпортОмнибусАктуелноОтворенаСценаВо фокусот
Хроника
Датум: 11.01.2017, 16:37

Kривична пријава за сообраќаец

Одделот за внатрешна контрола при МВР поднела кривична пријава за злоупотреба на службена положба и овластување против полицаецот А.А. (38) од Гевгелија, информира МВР.

Според полицијата, полицаецот во август годинава во близина на клучката Прдејци запрел и контролирал три автомобили што возеле побрзо од дозволеното. Сообраќаецот за прекршоците изготвил записници, кои возачите ги потпишале, но не изготвил мандатни платни налози, бидејќи не ги носел со себе. Откако полицаецот се вратил во станица, ги пополнил мандантните налози и во графата за потпис на сторителот напишал дека возачот одбива да потпише, и на тој начин го сторил кривичното дело.

#Останати вести
Kамионџија ќе одговара за смрт на пешак
Kупил 130 јагниња, но не ги платил
Со ловечка пушка ограбиле казино
Работник загинал поради негрижа на фирмата во која работел
Kрадец на велосипеди уловен на камери три години по кражбите

Оставете коментар за објавената вест
Од кого:
Коментар:
*Внесете го кодот во празното поле
ASP CAPTCHA Generator
Најнови вести