период од-до
  -  
МакедонијаЕкономијаСветХроникаМетрополаКултураСпортОмнибусАктуелноОтворенаСценаВо фокусот
Спорт
Датум: 19.05.2017, 15:37

Соколи во четвртиот финален меч ќе му биде домаќин на МЗТ

Финалната серија во кошаркарскиот плејоф на Македонија продолжува утревечер (20 ч) во салата „Борис Трајковски“ каде што Kарпош Соколи ќе му биде домаќин на МЗТ Скопје Аеродром во четвртиот натпревар од трката кој прв до три победи.

Вчера доцна навечер се играше третиот меч од оваа серија во кој МЗТ беше домаќин. Во првите два натпревари финалистите ја искористија предноста на домашниот терен.

#Останати вести
Вардар и Металург ќе одиграат финале пред финалето во ракометниот Kуп
Шпанија во Скопје доаѓа со Иниеста, Рамос, Пике, Kоста, Мората...
Харден ја предводи најдобрата петорка во НБА-лигата за сезонава
Трајчевски: Работнички оди во Тетово да го осигура евронастапот

Оставете коментар за објавената вест
Од кого:
Коментар:
*Внесете го кодот во празното поле
ASP CAPTCHA Generator
Најнови вести