период од-до
  -  
МакедонијаЕкономијаСветХроникаМетрополаКултураСпортОмнибусАктуелноОтворенаСценаВо фокусот
Online Спорт
Датум: 20.03.2017, 18:30

Ел класико на 23 април во вечерен термин

Шпанската Фудбалска Федерација денеска и официјално го објави терминот за одигрување на најновото Ел Класико, пресметката меѓу Реал Мадрид и Барселона што ќе се игра во рамките од 33. коло во Примера дивизија.

23 април е датумот на кој двата голами ривали ќе ги одмерат силите на „Сантијаго Бернабеу“, меч што според сите прогнози ќе го реши и прашањето на новиот шампион на Шпанија. Во игра беа неколку термини, но на крајот беше решено Ел Класико да се игра во вечерен термин, со почеток во 20.45 часот.

Само за потетување, Реал Мадрид моментно е првопласиран со два бода предност во однос на Барселона, но и меч помалку од каталонскиот гигант (одложениот против Селта на гостински терен).

#Останати вести
Швајнштајгер една година во Чикаго
Федерер игра како во најдобрите денови
Милевски: Црна Гора ќе биде последна проверка за новата генерација
Спортинг Лисабон му фрлил око на Ристовски
Червар се договори со Металург да остане до крајот на сезоната

Оставете коментар за објавената вест
Од кого:
Коментар:
*Внесете го кодот во празното поле
ASP CAPTCHA Generator
Најнови вести