период од-до
  -  
МакедонијаЕкономијаСветХроникаМетрополаКултураСпортОмнибусАктуелноОтворенаСценаВо фокусот
ONLINE Најнови Вести
Датум: 19.04.2017, 15:56

Фудбалери на Баерн Минхен упаднале кај судиите по поразот од Реал Мадрид

Тројца играчи на Баерн Минхен влегле во соблекувалната на судиите, но биле избркани од полицијата, по поразот од Реал Мадрид во реваншот од четвртина-финалето од Лигата на Шампионите.

Фудбалерите на Баерн Тијаго Алкантара, Артуро Видал и Роберт Левандовски по поразот влегле во соблекувалната на судиите сакајќи лично да го искажат револтот на поединечни одлуки на арбитрите, пренесуваат шпанските медиуми. Тие наведува дека полицијата реагирала и ги исфрлила лутите играчи на Баерн од просториите наменети за судиите и на тој начин спречила евентуален физички напад врз нив.

„Кога ќе се сретнат две големи екипи во ваков меч тогаш може да се случи грабеж. Судиите направија шоу во моментот кога Реал се исплаши од ситуацијата на теренот“, изјави Видал.

Од Баерн остро реагираа на арбитарот Виктор Касаи и неговите помошници поради четири спорни ситуации кои директно влијаеле во поразот на Баерн. Пред се за непостоечкиот црвен картон на Видал и на двата гола на Роналдо од офсајд.

#Останати вести
Кражби во казино и обложувалница во Скопје и Прилеп
Вучиќ: Изразувањето на лични желби не придонесува за добри односи
Kинески танчари со македонска кореографија на турнеја во Европа
Украдените пари од НЛБ со „голф“ пренесени во Србија
Има солидна основа за интензивна економска соработка меѓу Македонија и БиХ
Видал: На „Сантијаго Беранбеу“ се случи класична судиска кражба
Убиецот од Фресно мразел белци и мислел дека е во војна
Момите лудуваа по баце Kоле и по неговиот кадифен глас
Кајли Миног во врска со принцот Ендрју?
Тужба против Џес Бејли и УСАИД
Високата изборна комисија ги отфрли барањата на опозицијата за поништување на референдумот во Турција
„За заедничка Македонија“: Ние не сме од шеќер, ние сме од титаниум
Видео: Инцидент ги повлече фудбалерите на Шкендија и Вардар под трибините
Пристигната иницијатива за членови од Законот за локална самоуправа
Иванов упатил телефонска честитка до Ердоган
Не е вистина дека сме ја прифатиле тиранската платформа
Прекинат мечот Шкендија – Вардар во Тетово
Извршната директорка на Централниот регистар на хартии од вредност поднесе оставка
ММФ ја намали прогнозата на економски раст од 3,5 на 3,2 % за годинава
Заев се сретна со амбасадорите на Германија, Британија, Холандија, Шведска и Ирска
Лекар и пријател му помагале на Принс да најде опиоидни аналгетици
Поднесено обвинение за случајот „Транспортер“
Неопходно е единство и формирање на институциите
Хакери разголија уше 14 славни жени
Самсоненко: Ако има судиска неправда ќе се повлечам од првиот тим
ХХL-манекенките ги освојуваат насловните страници
Уште тројца осомничени за грабежот во НЛБ Тутунска банка
Правот од коноп спречува болести на срцето
Со „Реквием за госпоѓа Ј.“ утре почнува 20. Скопски филмски фестивал

Оставете коментар за објавената вест
Од кого:
Коментар:
*Внесете го кодот во празното поле
ASP CAPTCHA Generator
Најнови вести