период од-до
  -  
МакедонијаЕкономијаСветХроникаМетрополаКултураСпортОмнибусАктуелноОтворенаСценаВо фокусот
Отворена
Датум: 10.01.2017, 17:57

ПИСМО

Платформи и пајакови мрежи

(Повод: „Ахмети, Kасими и Села бараа нов договор... Рама – Платформата е нов чекор на волјата на Албанците... Се бара нова држава по албански терк“)

Платформи, платформи, платформи, нови договори на стари исцртани пајакови мрежи. Македонија и македонскиот народ не се шалтери за поднесување разноразни квазижелби, кои тешко се остваруваат или со крв се задушуваат.

До каде е мајчиниот јазик до таму е државата, така некој рекол.

Што ако сега ние Македонците (а можеше и порано) потпишеме платформа за нова држава по македонски терк, со нашите балкански соседи Бугарија, Грција, Македонија, Србија, Црна Гора, Хрватска плус Русија, за сите Македонци да бидат во една држава контра албанската (платформа)?

На тој начин ќе им се исполни желбата сите Албанци ќе живеат на Јонско Море на платформи од американските носачи на авиони, со адмирал З.З.

Т. С. Скопjе

#Останати вести
Историска шанса или крстопат за државата
Големиот грев на денешната цивилизација
Уставни или платформски визитарки
Едно време клучот беше фер избори
Платформа за нова 2001 година

Оставете коментар за објавената вест
Од кого:
Коментар:
*Внесете го кодот во празното поле
ASP CAPTCHA Generator
Најнови вести