МакедонијаЕкономијаСветХроникаМетрополаКултураСпортОмнибусАктуелноОтворенаСценаВо фокусот
Online Вести
Датум: 19.04.2017, 18:38

ТЕНЗИИ ВО ТЕТОВО

Се играше 33. минута кога дојде до прекин на мечот меѓу Шкендија и Вардар. Имаше од се по нешто, кошкање меѓу капитените Ферхан Хасани и Бобан Грнчаров, црвени картони, фрлање со предмети врз гостинските играње, влегување на терен на домашни навивачи.

Шкендија се пласира во финалето на Македонија бр.25 и има шанси да ја одбрани титулоата во ова натпреварување. Попладнево во бурен реванш полуфинален дуел Вардар ја победи Шкендија со 1:0 со голот на Велковски во 60. минута но севкупно тетовци имаат 3:2.