период од-до
  -  
МакедонијаЕкономијаСветХроникаМетрополаКултураСпортОмнибусАктуелноОтворенаСценаВо фокусот
ONLINE Најнови Вести
Датум: 20.03.2017, 19:48

Главниот осомничен од акцијата во Арачиново се јави како бегалец во Телевизија 24

Главниот осмоничен во последната акција во Арачиново, Дарко Велковски, кој е во бегство, денеска се јави со изјава за Телевизија 24.

Тој тврди дека не работи ниту работел со дрога, вели дека е наместен, а случајот според него е исконструиран од власта, која ги користи медиумите под нејзина контрола, на целата работа да и даде политичка позадина.

-  Немам врска ниту со ВМРО-ДПМНЕ, ниту со СДСМ, вели осомничениот бегалец Дарко Велковски, за Телевизија 24, чија сопруга е исто така притворена во акцијата.

Шестмина, од вкупно осум осомничени лица, биле уапсени во вчерашната акција на МВР против организирана криминална група која подолго време се занимавала со продажба на разни видови наркотици на територијата на целата држава,

Шестмина, од вкупно осум осомничени лица, беа уапсени во вчерашната акција на МВР против организирана криминална група која подолго време се занимавала со продажба на разни видови наркотици на територијата на целата држава

Акцијата, која МВР ја спроведе по насоки од обвинителството, беше спроведена против лица од Прилеп, Битола и Арачиново. Двајца од осомничените не се достапни за органите на прогонот.

#Останати вести
Хан ја почна серијата средби со политичките лидери
Кривични пријави за четири лица што фрлија Молотови коктели врз Музејот на Албанската азбука во Битола
Швајнштајгер една година во Чикаго
Лила, Јована и Симона блеснаа како невести
Во Даблин има паб на секои 100 жители
Јункер: Ќе ја казниме Британија за брегзитот како пример за другите членки
Ердоган и турската Влада не се добредојдени во Германија
Малиот Наум трета година едноподруго собира меѓународни награди за цртање
„Молотов коктел“ фрлен во кафуле во Тетово
Федерер игра како во најдобрите денови
Голди Хоун во "Грабнати"
Робин О'Нил: Македонија од секогаш е под закана на соседите
''Охрид од понапред до денес''
Иванов нема да се сретне со Хан - терминот го отстапува на „За заедничка Македонија“
Купер и Гага заедно на филм
Загина тракторист во Kумановско
Милевски: Црна Гора ќе биде последна проверка за новата генерација
Една петтина од потрошената енергија во Македонија е добиена од ветрот, сонцето и од водата
Трамп ќе стане дедо по деветти пат
Роуан Аткинсон очекува да ги надомести финансиските загуби
Јубилејно издание на Моден викенд Скопје
СДСМ за претседател на Собранието прво ќе го постави Спасовски како Македонец, а понатаму ќе се одбере Албанец
Денешниот протест против Сорос и неговите организации
Ел класико на 23 април во вечерен термин
Пратениците ќе имаат непречен пристап до парламентот
„Kуку леле“ ја сними субвенционираната „Рома романтика“
Работиме професионално, морално и согласно законот
Почина магнатот Рокфелер
Спортинг Лисабон му фрлил око на Ристовски
Червар се договори со Металург да остане до крајот на сезоната
Директор со условна казна бидејќи дозволил во Богомила да се пие загадена вода
Филип Петровски на распит во Обвинителство за статус на Твитер
Оливер Спасовски не се појави на распит во Обвинителството

Оставете коментар за објавената вест
Од кого:
Коментар:
*Внесете го кодот во празното поле
ASP CAPTCHA Generator
Trpe, 20.03.2017 21:14:09
Ako ne e vinoven zasto begal?
praveden, 21.03.2017 03:05:09
Sekogash SDSMovite kriminalci se branat kako se namesteni od vlasta.I Zaev se brani po istiot terk, Zaev veli Biznismenot od Strumica bes sram i perde otishol kaj nego vo kancalarija za da go potkupi, no na video snimkata mnogu jasno se gleda i slusha kako Zaev bara mito od 200 ilijadi evra nikade ne se gleda i slusha da Biznismenot mu nudi potkup na Zaev.
Глупсон Токмаксон, 21.03.2017 07:51:22
Те гледале пред Кино Кисела Вода како со некоја женска продавате дрога јавно! На такси постојката!
Најнови вести