период од-до
  -  
ЕкономијаСветХроникаМетрополаКултураСпортОмнибусАктуелноПубликаОтворенаСценаВо фокусот
Актуелно
ПОРАДИ НЕДОЛИЧНО ОДНЕСУВАЊЕ Обезбедувањето на хрватскиот Собор исфрли двајца пратеници од седница
Обезбедувањето во хрватскиот Собор вчера отстрани двајца пратеници од салата во која се одржуваше пленарна седница. По кратко натегање, обезбедувањето од салата ги исфрли пратениците прочитај повеќе
НЕШТО ЧKРИПИ ВО БОЛНИЧKИОТ СИСТЕМ НА БОГАТАТА ШВЕДСKА Бремена Швеѓанка починала на ургентното одделение зашто немало слободен кревет на неврологија
прочитај повеќе
ДОЦНА E ЗА ВАKЦИНИРАЊЕ Во ек на грипот се бараат вакцини кои завршија во ноември
Грипот е во полн ек, а некои од граѓаните, исплашени да не се заразат со вирусот, сега бараат да се вакцинираат против ова заразно заболување, кое од декември досега легна 29.315 лица, а прочитај повеќе
ВРЕМЕТО ВО НАРЕДНИТЕ ДЕНОВИ Викендов и до минус 16, а од вторник повторно снег
Во текот на викендот и в понеделник времето во Македонија ќе биде стабилно, со ниски утрински температури, кои на повеќе места ќе се спуштат под минус 10 степени, а утре ќе биде најстудено, со прочитај повеќе
Најнови вести