период од-до
  -  
МакедонијаЕкономијаЕврорамаСветХроникаМетрополаКултураСпортОмнибусАктуелноОтворенаСценаВо фокусот
Актуелно
БЕЗВЛАСТИЕ ВО ОХРИД Директор од ДУИ тајно ноќе поставил двојазична табла, вели тоа било законски
Раководителот на Фондот за пензиско и инвалидско осигурување во Охрид, Самет Ризвани, во понеделникот вечерта скришум незаконски поставил двојазична табла на институцијата, која вчера прочитај повеќе
ДРЖАВНИОТ ОБВИНИТЕЛ БАРА Зврлевски: Треба да се реконструира целиот систем за следење на комуникациите
Во Македонија мора да се донесе нов и подобар Закон за следење на комуникациите, кој прецизно ќе дефинира кој с` може да ги следи комуникациите, но и за да се избегнат злоупотребите што прочитај повеќе
АНАЛИЗА НА АМЕРИKАНСKАТА ФОНДАЦИЈА „ХЕРИТИЏ“ Трамп мора да реагира бргу во Македонија
Американската конзервативна фондација „Херитиџ“ во анализа објавена во понеделникот оценува дека постојат веродостојни докази дека администрацијата на претходниот претседател Барак прочитај повеќе
ПРОТЕСТ „ЗА ЗАЕДНИЧKА МАKЕДОНИЈА“ И ПРЕД ШТАБОТ НА СДСМ Не дозволуваме политичка трговија со националниот интерес
Kолоната од граѓаните незадоволни од прифаќањето на тиранската платформа, синоќа, на 30-тиот ден од протестите, маршираше и пред дворот на СДСМ, откако завчеравечер го направи тоа и пред прочитај повеќе
Најнови вести