период од-до
  -  
МакедонијаЕкономијаСветХроникаМетрополаКултураСпортОмнибусАктуелноОтворенаСценаВо фокусот
Спорт
Датум: 11.01.2017, 15:58

Салата во Битола се реновира, Пелистер во Челинџ-купот два пати гостин на Спортинг

Спортската сала „Младост“ во Битола се реновира, а ракометарите на Пелистер најверојатно ќе ги игра двата меча со Спортинг во Лисабон во осмина-финалето од Челинџ-купот. Ова е неофицијална информација, а ако се оствари, двата дуела би се играле во два дена, на 18 и на 19 февруари.

Од почетокот на оваа недела почна да се реновира „Младост“, па веројатно и најисплатливо решение за некогашниот македонски шампион во ракомет е двата дуела да ги игра во Лисабон. Пелистерци имаат и проблем со тренинзите, а каде ќе се одвиваат зимските подготовки, во која сала, с` уште не се знае. Почетокот е закажан в понеделник на 16 јануари.

#Останати вести
Kавга меѓу играчите и раководството на Барса причина за непојавувањето во Цирих
УЕФА го казни Партизан со неиграње во Европа поради финансиски долгови
Мундијал со 48 репрезентации е политичка, а не спортска одлука
Реал го пушта, Родригез не сака да биде најскап играч во светот
Седум години казнет со неиграње тенис поради наместен меч
Шарапова се враќа на терените во април во Штутгарт
Битолчани донесоа уште еден Бразилец
АТП ќе организира завршен турнир за млади за да се подготви за смена на генерацијата
Лазаров: Без математики, можеме да се справиме и со најсилните селекции
Харден со петти трипл-дабл на последните седум меча
Kлоф од МЗТ меѓу најдобрите во 17. коло од АБА-лигата

Оставете коментар за објавената вест
Од кого:
Коментар:
*Внесете го кодот во празното поле
ASP CAPTCHA Generator
Најнови вести