период од-до
  -  
МакедонијаЕкономијаСветХроникаМетрополаКултураСпортОмнибусАктуелноОтворенаСценаВо фокусот
Хроника
Датум: 19.05.2017, 17:02

Ограбена сендвичарница

Сендвичарница во скопско Тафталиџе била ограбена вчера, а разбојникот го нападнал и вработениот, информираа во МВР.

Според полицијата, разбојничката кражба се случила во 1.30 часот, во сендвичарница на улицата Московска. Додека вработениот се пресоблекувал во помошната просторија, слушнал тропање, по што влегол во локалот. Тогаш го забележал разбојникот како зема 1.000 денари од касата. Вработениот му рекол да застане зашто ќе повика полиција, но крадецот го фатил за раката и му се заканил дека ќе го убие. Арамијата потоа го турнал вработениот на подот и со трчање избегал.

#Останати вести
Kичевчец со нож го пробол зетот
Со автобус превезувал мигранти
Свадбарски куршум и ги разнесе нозете на тетовка во Мала Речица

Оставете коментар за објавената вест
Од кого:
Коментар:
*Внесете го кодот во празното поле
ASP CAPTCHA Generator
Најнови вести