период од-до
  -  
МакедонијаЕкономијаСветХроникаМетрополаКултураСпортОмнибусАктуелноОтворенаСценаВо фокусот
Online Омнибус
Датум: 17.02.2017, 14:31

Во Канада се одржува избор за најубава замрзната фризураВо Вајтхорс во Канада во тек е натпревар за најубава замрзната фризура.

Натпреварот се одржува во бањите Тахини, а победник ќе биде лицето кое ќе направи "најлуда" замрзната креација на главата.
За да се замрзне косата, температурата треба да биде пониска од 20 степени под нулата.Победникот на натпреварот ќе биде прогласен во март и ќе освои награда од 750 долари.#Останати вести
Шпанската принцеза Кристина ослободена од обвинението за даночно затајување
Геолозите открија нов континент во Тихиот Океан

Оставете коментар за објавената вест
Од кого:
Коментар:
*Внесете го кодот во празното поле
ASP CAPTCHA Generator
Најнови вести