период од-до
  -  
МакедонијаЕкономијаСветХроникаМетрополаКултураСпортОмнибусАктуелноОтворенаСценаВо фокусот
ONLINE Најнови Вести
Датум: 20.03.2017, 11:48

ЈОЦЕ ПАНОВ ПОВТОРНО ВО СТУДИО

Новиот албум ќе го објавам на македонски, српски и на хрватски јазик

Јоце Панов работи на третиот студиски албум на кој ќе доминираат балканските инструменти и мелодиски линии. Познатиот пејач го финализира проектот со својот менаџерски тим од Белград, а автори се докажани имиња од поранешните ју-простори.

- Намерата ми е да понудам проект со боемски шмек, а рефрените да се пеат во секаква пригода, и на сплав и на голем концерт. Албумот ќе го објавам на македонски, српски и хрватски со големи промоции во Скопје, Белград и Загреб - информира Панов.

За ова цеде македонскиот пејач соработуваше со реномирани композитори од регионот, меѓу кои Никша Братош, Миро Буљан, Антонија Шола, Бане Опачиќ, Саша Драгиќ, Леонтина, Владо Јаневски, Kире Kостов и Баже Темелков.

- Сериозно вложувам во кариерата. Сето тоа чини, но, за моја среќа, сите овие врвни имиња со кои работам ме прифаќаат со многу убава енергија и секогаш сум имал специјални попусти - коментира пејачот. (Ѓ.С.)

#Останати вести
„Авантурите на Аладин“ - премиера на Македонскиот народен театар
Благодарност до Унгарија за иницијативата да се отфрли и осуди платформата од Тирана
Дивиот лук e одличен и како храна и како лек
Кражба во стан во Скопје
"Свонс" повторно во Скопје
Исарот конечно треба да блесне со вистинскиот сјај
Мареј ја зголеми предноста во однос на Ѓоковиќ на АТП ранг листата
Грција ќе има корист од федерализацијата на Македонија
Џоли фалсификувала документи за посвојување
Повредени двајца тетовци со нож
Лондон: Процесот на Брегзит ќе почне на 29 март
Актерот Адам Драјвер ослабна до непрепознатливост
Хан нема време за средба со организаторите на протестите „За заедничка Македонија“
Припадниците на народот Тсимани имаат најздрави срца во светот
Хасани и Бејтулаи отпаднаа, Спировски и Тошевски нови имиња
Западна амбасада го спасува Зијадин Села
БГНЕС: Се расцепува Алијансата на Села
Хан: Иднината на Балканот е во ЕУ
Истрчала седум маратони, на седум континенти, во седум дена
Чак Бери замина во вечноста
Во пожар изгореа две ковачници во Берово
Хуманитарна трка за децата со Даунов синдром
Скулпторот Жарко Башески со прва самостојна изложба во Словенија
Во бегство двајца од разбиената арачиновска банда
Тасевски: Работнички не пресече со неочекуван гол
Метју Нимиц: Македонија е доведена во висок ризик и опасност
Македонија нема да прифати уцени
Мистер Бин е жив
Дeнеска е Светски ден на среќата
ВМРО-ДПМНЕ ќе понуди документ за излез од политичката криза
Дербито Манчестер Сити – Ливерпул заврши без победник
Почина четиригодишното дете од кичевско Бачишта нападнато од кучиња
Град Скопје: Изградбата на пристапна улица е предвидена со ДУП од 2012 година
МВР: Запленети дрога, оружје и пари во акцијата за сузбивање на групата што продавала наркотици
Очекувана победа на Бетис против Осасуна
Монодрамата „Господ е жив“ на сцената на Велешкиот театар
ВМРО-ДПМНЕ: Заев молкум ја одобрува агендата на Села за да ги добие неговите три гласа во Собраниетo
Евреите во војската на Хитлер

Оставете коментар за објавената вест
Од кого:
Коментар:
*Внесете го кодот во празното поле
ASP CAPTCHA Generator
Најнови вести