период од-до
  -  
МакедонијаЕкономијаСветХроникаМетрополаКултураСпортОмнибусАктуелноОтворенаСценаВо фокусот
Online Вести
Датум: 19.04.2017, 19:17

ПРОТЕСТ ПО ДОЖД

„За заедничка Македонија“: Ние не сме од шеќер, ние сме од титаниум

Ниту дождот попладнево не ги спречи граѓаните да излезат на улиците во Скопје и да маршираат по добро познатата патека. И денес на улиците низ Македонија се вијорат црвено-жолтите знамиња, долга поворка со чадори чекори бавно и мирно низ градовите.


- Дождот може да ги растопи оние кои се направени од шеќер, а не од титаниум. Дождот може да ги избрише оние кои оставаат траг од креда зад себе, а не оние кои го сочинуваат црвено-жолтото море. Дождот може да ги поколеба оние со волја прицврстена со лак за коса, но не и оние кои од секоја пора дишат за Македонија. Затоа, денес го предводиме Маршот на дождот, напишаа денес од граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ на фејсбук- профилот.

#Останати вести
Има солидна основа за интензивна економска соработка меѓу Македонија и БиХ
Тужба против Џес Бејли и УСАИД
Mешање на странски држави и ерозија на државноста
Еди Рама ќе прави голема Албанија - НАТО и ЕУ ни да писнат
Видео: Инцидент ги повлече фудбалерите на Шкендија и Вардар под трибините
Пристигната иницијатива за членови од Законот за локална самоуправа
Иванов упатил телефонска честитка до Ердоган
Не е вистина дека сме ја прифатиле тиранската платформа
Неопходно е единство и формирање на институциите
Уште тројца осомничени за грабежот во НЛБ Тутунска банка

Оставете коментар за објавената вест
Од кого:
Коментар:
*Внесете го кодот во празното поле
ASP CAPTCHA Generator
xxxx, 20.04.2017 05:55:37
ne se sekirajte ke se izmorite i vie ama i ke platite za ukradenite pari od drzavata i od narodot .zasto samo vie sto ste korumpirani kradci ubijci znaete sto ve ceka zatoa iskacate po ulici i laete.ama brzo ke zavrsite vo KAFEZ.kaj vie mestoto
Најнови вести