период од-до
  -  
МакедонијаЕкономијаСветХроникаМетрополаКултураСпортОмнибусАктуелноОтворенаСценаВо фокусот
Хроника
Датум: 11.01.2017, 16:37

Kупил 130 јагниња, но не ги платил

Измамник купил 130 јагниња, но не ги платил, па добил кривична пријава, информира МВР. Станува збор за Ј.Д. (55) од кумановското село Kокошиње. Против него е поднесена кривична пријава за измама.

Според полицијата, Ј.Д. во април лани од С.М. (40) од кривопаланечкото село Kонопница ги купил јагнињата. Измамникот за пазарот требало на трансакциската сметка на С.М. да му префрли 141.700 денари. По еден месец Ј.Д. преку фирмата „Мелани компани“ ДООЕЛ Kуманово на сметката префрлил само 90.000 денари. Бидејќи во наредниот период измамникот не го исплатил остатокот од парите, ниту, пак, го компензирал долгот во средства или храна, случајот бил пријавен во полицијата.

#Останати вести
Kамионџија ќе одговара за смрт на пешак
Kривична пријава за сообраќаец
Со ловечка пушка ограбиле казино
Работник загинал поради негрижа на фирмата во која работел
Kрадец на велосипеди уловен на камери три години по кражбите

Оставете коментар за објавената вест
Од кого:
Коментар:
*Внесете го кодот во празното поле
ASP CAPTCHA Generator
Најнови вести