период од-до
  -  
МакедонијаЕкономијаСветХроникаМетрополаКултураСпортОмнибусАктуелноОтворенаСценаВо фокусот
Хроника
Датум: 09.01.2017, 17:24

Вооружени разбојници ограбиле обложувачница

Двајца разбојници вооружени со пиштол и автоматска пушка ограбиле спортска обложувачница и одзеле засега неутврдена сума, завчера попладнето во скопската населба Kарпош 3. Според полицијата, разбојништвото се случило околу 17 часот во обложувачницата „Златна копачка“ на улицата Лазо Трповски.

Разбојниците биле маскирани со капи и шалови преку главите влегле во обложувачницата и го впериле оружјето во вработените. Разбојниците, од кои едниот бил вооружен со пиштол, а другиот со автоматско оружје, им се заканиле на вработените дека ќе пукаат ако не ги отворат касите и не им ги дадат парите. Потоа ги одзеле парите од дневниот промет и избегале. Полицијата извршила увид и ги бара разбојниците.

#Останати вести
Притвор за таткото што ја силувал 12-годишната ќерка
Малолетен илегалец прободен со нож
Тетовка грабната од поранешното момче
Условен затвор за инспектор и началник фатени со лажни професорски дипломи

Оставете коментар за објавената вест
Од кого:
Коментар:
*Внесете го кодот во празното поле
ASP CAPTCHA Generator
Најнови вести