период од-до
  -  
МакедонијаЕкономијаСветХроникаМетрополаКултураСпортОмнибусАктуелноОтворенаСценаВо фокусот
ONLINE Хроника
Датум: 20.03.2017, 19:49

Главниот осомничен од акцијата во Арачиново се јави како бегалец во Телевизија 24

Главниот осмоничен во последната акција во Арачиново, Дарко Велковски, кој е во бегство, денеска се јави со изјава за Телевизија 24.

Тој тврди дека не работи ниту работел со дрога, вели дека е наместен, а случајот според него е исконструиран од власта, која ги користи медиумите под нејзина контрола, на целата работа да и даде политичка позадина.

-  Немам врска ниту со ВМРО-ДПМНЕ, ниту со СДСМ, вели осомничениот бегалец Дарко Велковски, за Телевизија 24, чија сопруга е исто така притворена во акцијата.

Шестмина, од вкупно осум осомничени лица, биле уапсени во вчерашната акција на МВР против организирана криминална група која подолго време се занимавала со продажба на разни видови наркотици на територијата на целата држава,

Шестмина, од вкупно осум осомничени лица, беа уапсени во вчерашната акција на МВР против организирана криминална група која подолго време се занимавала со продажба на разни видови наркотици на територијата на целата држава

Акцијата, која МВР ја спроведе по насоки од обвинителството, беше спроведена против лица од Прилеп, Битола и Арачиново. Двајца од осомничените не се достапни за органите на прогонот.

#Останати вести
Кривични пријави за четири лица што фрлија Молотови коктели врз Музејот на Албанската азбука во Битола
„Молотов коктел“ фрлен во кафуле во Тетово
Загина тракторист во Kумановско
Директор со условна казна бидејќи дозволил во Богомила да се пие загадена вода

Оставете коментар за објавената вест
Од кого:
Коментар:
*Внесете го кодот во празното поле
ASP CAPTCHA Generator
Branko, 20.03.2017 22:53:28
Cudno pak nesto Namesteno
Напалм, 21.03.2017 00:47:17
А зошто во телевизија 24? Јас знам зошто,тие зборат само против Македонија .
Febo, 21.03.2017 06:54:19
Ovoj epten naiven,so bara po televiziive koga moze u stanica da mu objasnat sve
Најнови вести