период од-до
  -  
МакедонијаЕкономијаСветХроникаМетрополаКултураСпортОмнибусАктуелноОтворенаСценаВо фокусот
Спорт
Датум: 20.04.2017, 16:13

Буфон во полуфиналето го посакува Реал или Монако

Искусниот чувар на мрежата на италијанскиот фудбалски првак Јувентус, Џиџи Буфон, на денешната ждрепка за полуфиналните двојки во Лигата на шампионите посакува неговиот тим за противник да го добие Монако или европскиот првак Реал Мадрид.

- Ќе биде подобро да играме со Монако или Реал Мадрид. Тие с` уште се борат за шампионската титула во своите национални првенства и ќе мора да бидат посветени на два фронта, а во оваа фаза има двомеч - вели Буфон.

#Останати вести
Енрике: Kапата долу пред „старата дама“
Шенсои: На битолчани им ветувам дека ќе го освоиме трофејот
Гонзалес ги врати Ристовски, Јоноски и Прибак

Оставете коментар за објавената вест
Од кого:
Коментар:
*Внесете го кодот во празното поле
ASP CAPTCHA Generator
Најнови вести