период од-до
  -  
ЕкономијаСветХроникаМетрополаКултураСпортОмнибусАктуелноОтворенаСценаВо фокусот
ONLINE Хроника
Датум: 11.01.2017, 13:20

Австралиски Македонец најден починат во охридско село

Околу 18:30 часот во сопствената куќа во охридското село Лескоец е најден починат 66 годишниот П.В., кој бил државјанин на Македонија и Австралија.

- Смртта без траги на насилство ја констатирал лекар од Итната медицинска помош. Увид на местото на настанот извршиле јавно обвинителство и увидна екипа од СВР-Охрид. По наредба на јавен обвинител, телото на починатиот е дадено за обдукција - стои во соопштението.

#Останати вести
Украдени 100.000 денари од казино во Битола
ЗАТВОРЕН ПРЕМИНОТ БОГОРОДИЦА: Седумдесет камиони неколку часа се заглавени на границата
Kлиентите исполегнале на подот, а разбојникот самиот зел 70.000 денари од касата

Оставете коментар за објавената вест
Од кого:
Коментар:
*Внесете го кодот во празното поле
ASP CAPTCHA Generator
Најнови вести