период од-до
  -  
МакедонијаЕкономијаСветХроникаМетрополаКултураСпортОмнибусАктуелноОтворенаСценаВо фокусот
ONLINE Најнови Вести
Датум: 10.01.2017, 16:49

„Ноќ со ѕвездите“ и за Стара нова година

По успешната прослава за дочекот на Новата година со настанот „Ноќ со ѕвездите“, Македонскиот народен театар организира реприза, на 13 јануари, за прослава на Старата нова година.

За првпат МНТ закажа новогодишна прослава на 31 декември, за да излезе од клишеата и да ѝ понуди на публиката нов начин на одбележување на најлудата ноќ. Настанот насловен „Ноќ со ѕвездите“ на македонската јавност ѝ ги понуди ѕвездите и миленици на публиката Сашко Коцев и Игор Џамбазов.
Седумстотини гости, на возраст од 20 до 60 години, во двојки, друштва го наполнија салонот на МНТ, со желба да искусат поинакво доживување од домашната атмосфера, кафеаните и од клубовите.

Шоуто почна со стендап на Коцев, кој толку многу се забавуваше и се внесе во раскажувањето вицови и анегдоти од секојдневни случки, што дури го надмина предвидениот тајминг за тој настап.
Следуваше 20-минутна пауза со коктел, по што забавата продолжи со концертот на Џамбазов и „Гуру харе бенд“. Токму со нивната музика и со еден милион конфети, публиката во МНТ влезе во новата 2017 година.

Билетите за „Ноќ со ѕвездите“ веќе се во продажба, по цена од 1.200 денари, и 2.000 денари за ложите на сцена.

-Дочекај ја Старата нова година во МНТ . „НОЌ СО ЅВЕЗДИТЕ“ Сашко Коцев, Игор Џамбазов, Гуру Харе Бенд Stand Up! Хумор! Забава! Жур! Дружење! Музика! Новогодишен коктел! Биди поинаков и дочекај ја Старата нова година во МНТ LOVE OVERDOSE МНТ, е пораката на МНТ до публиката.

#Останати вести
Замбези ајкула нападна нуркач
Украдени 100.000 денари од казино во Битола
Ѓорческа против Викери во првото квалификациско коло на АО
Со постери со бурки против олеснување на натурализацијата во Швајцарија
„Рушевини“ е моја лична приказна
Има 98 години и е најстарата инструкторка за јога
Австралиски Македонец најден починат во охридско село
Роналдо: Зад мене е најсреќната година во кариерата
Kога кај нас би било минус 7 како во Скопје, би шетале по кратки ракави
ЗАТВОРЕН ПРЕМИНОТ БОГОРОДИЦА: Седумдесет камиони неколку часа се заглавени на границата
Заврши обновата на црквата „Св. Пророк Илија“ во Дојран
Шпанија фаворит, Македонија ќе бие битка за втората фаза
Кремљ: Немаме компромитирачки информации за Трамп
Kлиентите исполегнале на подот, а разбојникот самиот зел 70.000 денари од касата
ФБИ: Русите не ја хакирале кампањата на Трамп
Во Сиднеј температурата е 40 степени Целзиусови, плажите се полни
Никола Попоски во име на владата: Средбите во Тирана и Приштина се мешање во внатрешните работи
Ќе преговараме прво со ВМРО-ДПМНЕ, но има и опција за нови избори
Од петок мало затоплување и обилни врнежи од снег
Најлудиот 3Д-музеј во светот е на Филипините
На Василичарскиот концерт две песни никогаш не биле изведени
Груевски со поддршка од коалициските партнери
Изборниот законик, Законот за градење и Законот за спорт со пет измени во 2016
Македонската репрезентација пристигна во Франција
Вардар ги започна подготовките без деветмина репрезентативци кои ќе настапат на СП
„Македонија во странскиот печат“ - ново издание на Државниот архив на РМ
Потпишан договор за модернизација: Четири нови електрични локомотиви ќе сообраќаат на македонските пруги
Над една четвртина помалку туристи лани го посетиле Истанбул
Домашните миленици се добредојдени на Детската клиника

Оставете коментар за објавената вест
Од кого:
Коментар:
*Внесете го кодот во празното поле
ASP CAPTCHA Generator
Најнови вести