период од-до
  -  
МакедонијаЕкономијаСветХроникаМетрополаКултураСпортОмнибусАктуелноОтворенаСценаВо фокусот
ONLINE Актуелно
Датум: 20.03.2017, 16:48

Почина магнатот Рокфелер

Познатиот американски милијардер Дејвид Рокфелер почина денеска на возраст од 101 година. Роден 12 јуни 1915 година, Дејвид беше еден од најистакнатите членови на богатото семејство Рокфелер.

Богатството на семејството доаѓа од нафтената компанија „Стандард оил“. Дејвид Рокфелер беше успешен банкар и сопственик на групација банки.

Пред две години ја имаше шестата трансплантација на срце.

Давид беше последниот преживеан внук на Џон Рокфелер, тајкунот кој е основач на „Standard Oil Company“ во 19 век и изгради богатство што го направи првиот милијардер во Америка, а неговото семејство едно од најбогатите и најмоќните во историјата на земјата.

Како наследник на тоа наследство, Давид целиот свој живот го поминува во баронскиот сјај и привилегиите, без разлика дали во Менхетен или величествениот имот ширум Соединетите Држави.

#Останати вести
Јункер: Ќе ја казниме Британија за брегзитот како пример за другите членки
Ердоган и турската Влада не се добредојдени во Германија
Робин О'Нил: Македонија од секогаш е под закана на соседите
Една петтина од потрошената енергија во Македонија е добиена од ветрот, сонцето и од водата
Филип Петровски на распит во Обвинителство за статус на Твитер
Оливер Спасовски не се појави на распит во Обвинителството

Оставете коментар за објавената вест
Од кого:
Коментар:
*Внесете го кодот во празното поле
ASP CAPTCHA Generator
kobnik, 20.03.2017 21:49:34
Ajde belki ce trgne ..........Soros e na red da zamine vo kotelot .
praveden, 21.03.2017 02:52:25
Eden krvopiec zamina belkim ke pvleche noga ke gi zavleche po nego i drugite krvopijci. Da ne se zalazuvame teshkite milijardi na tie Gangsteri ne se dojdeni shto mnogu rabotele tie pari se ukradeni preku razni dalaverii od obichnite Gragani.
pece_maliot@yahoo.com, 21.03.2017 04:11:03
Maler, 6 transplantacija, trebase da ja ripne, od 5ta na 7,ke bese živ, jbg. site gresime
Најнови вести