период од-до
  -  
МакедонијаЕкономијаСветХроникаМетрополаКултураСпортОмнибусАктуелноОтворенаСценаВо фокусот
ONLINE Најнови Вести
Датум: 01.06.2012, 16:47

Вардар пред договор со Немања Прибак

Српскиот ракометар Немања Прибак е блиску до враќање во екипата на Вардар, кој треба да биде еден од новите играчи што ќе ја засилат бековската линија на скопјани.

Управата на скопјани извесно време преговара со Прибак, а сега се финалисираат деталите, а целиот трансфер беше забрзан по заминувањето на Тихомир Додер.

Прибак беше во Вардар пред неколку сезони, по што замина во Колубара заедно со Младен Ракчевиќ, откако српскиот тим им понуди двојно повеќе пари.

Последниве сезони Прибак играше во Франција во екипата на Нант, но е играч за кого Веселин Вујовиќ секогаш имал пофални зборови. Тој би требало да биде оската меѓу новите бкекови Дачевиќ и Рајковиќ. (Г.А.)

#Останати вести
МАНУ утре избира нови академици
Груевски ќе ја посети цела Скандинавија
Прободен со нож 15-годишник во Аеродром
„Оркестар Титаник“ победи на ДАФ
МАНУ утре избира нови академици
Облог и дека вонземјани ќе го запалат олимпискиот факел
Дејан Митров најдобар на „Македонски бисер“
Македонија против Турција во борба за пласман на Европското првенство
Презентација на регистар за педофили.
Во експлозија на бомба во Србија загинаа три лица
ФОТО: Медитативно музичко патување на втората вечер од „Оф-фест“
Тетекс остана прволигаш
Од Охридското Езеро извадена пушка од османлискиот период и шлем
Нови попусти за пензионерите и за студентите
Иванов положи цвеќе на спомен-обележјето на Трајковски на Ротмиље
Борут Пахор во трката за претседател на Словенија
СИРИЗА предлага Грција да го напушти НАТО
Ексклузивно: Интервју со Даг Мекомбс од „Тортоис“
Груевски најави 110 милиони евра за компаниите
Песните на Јовица Тасевски - Етернијан во американското списание „Бук Тајмс“
Црвенковски: Градоначалниците на СДСМ да го следат примерот на Струмица
Градот ги обра лозјата и бостанот во Валандовско
Одмор за 3 000 деца, ваучер за апсолвентите
„Биг Бен“ да се преименува во „Елизабет Тауер“
Нови мерки на Владата за 6 до 8 илјади вработувања
Доделени првите лиценци за социјалните работници
Пијан возач уби 55-годишна жена во кочанско
Тродневна инвазија на Мариово од 400 моториџии
Најголема стапка на невработеност во eврозоната досега
Чад го призна Косово
Доживотна казна затвор за Мубарак
Во Гостивар татко го застрелал синот
Николиќ: Да запрат судирите на Косово
НБА: Бостон намали против Мајами
Отворен 47. македонски театарски фестивал „Војдан Чернодрински“
Холандски студенти во винарија во Демир Капија
Времето сончево и топло
ФОТО+ВИДЕО: Хуан де Маркос и „Афро-кубан ол старс“ ја донесоа Куба во Скопје
Песимистичко реми на младите против Фарски Острови
Волерс се запозна со дебарската вековна верска толеранција
АТАКА: Да се заштитат Бугарите во Македонија
Бан: Потребни се посмели чекори за решавање на кризата во Сирија
НАТО: Нема да толерираме насилство
Атифете Јахјага ги осуди нападите врз КФОР
Почнува „Баскерфест“
На Богородица запленети 8.000 пара фалсификувани патики
Намалена гледаноста на шоуто на Пирс Морган на Си-Ен-Ен
Иванов: Грција ја чекаме на масата за изнаоѓање решение
Македонија неправедно е оставена зад вратите на Алијансата
Бијонсе повторно е бремена
Од автомобил на Грк украдени кредитни картички
Ристовски: Во Македонија зголемен бројот на баратели на азил
Манифестацијата Праскобер без праски
По 80 години книга вратена во библиотека
Во првиот квартал годинава 6.858 слободни работни места
Нобеловецот Мурад почесен доктор на Државниот универзитет во Тетово

Оставете коментар за објавената вест
Од кого:
Коментар:
*Внесете го кодот во празното поле
ASP CAPTCHA Generator
Најнови вести