период од-до
  -  
МакедонијаЕкономијаСветХроникаМетрополаКултураСпортОмнибусАктуелноОтворенаСценаВо фокусот
Хроника
Датум: 09.01.2017, 17:25

Притвор за таткото што ја силувал 12-годишната ќерка

Судија во претходна постапка му одредил притвор од 30 дена на кумановецот М.Д. кој ја силуваше својата 12-годишна ќерка.

Обвинителството побарало, а судија на претходна постапка го прифатил предлогот таткото да биде притворен. Полицијата против М.Д. поднесе кривична пријава за родосквернавење.

Според полицијата, случајот го пријавила тетката на девојчето, која изјавила дека внуката десетина дена молчела за настанот и никому не кажувала што преживеала. Девојчето на својата тетка ~ кажала дека во нивната семејна куќа татко ~ со сила имал сексуални односи со неа. Тетката веднаш случајот го пријавила во полицијата, а истрагата с` уште трае.

#Останати вести
Малолетен илегалец прободен со нож
Тетовка грабната од поранешното момче
Вооружени разбојници ограбиле обложувачница
Условен затвор за инспектор и началник фатени со лажни професорски дипломи

Оставете коментар за објавената вест
Од кого:
Коментар:
*Внесете го кодот во празното поле
ASP CAPTCHA Generator
Најнови вести