период од-до
  -  
МакедонијаЕкономијаСветХроникаМетрополаКултураСпортОмнибусАктуелноОтворенаСценаВо фокусот
Online Вести
Датум: 19.04.2017, 18:11

ТУРСКИ МЕДИУМИ

Иванов упатил телефонска честитка до Ердоган


Претседателот на Македонија, Ѓорге Иванов, упатил честитки до претседателот на Турција, Реџеп Таип Ердоган, по повод референдумот во Турција, јавуваат турските медиуми повикувајќи се на претседателски извори.


Според веста на агенцијата, телефонски честитки до Ердоган испратиле и премиерот на Албанија, Еди Рама и претседателот на Словенија, Борут Пахор, како и лидерот на Русија, Владимир Путин.


Агенцијата Анадолија јавува дека претседателот на Азербејџан, Илхам Алијев бил првиот лидер кој му честитал на Ердоган. Честитки до Ердоган стигнале и од Шеикот на Катар, Тамим бин Хамад Ал Тани, од палестинскиот претседател Махмуд Абас, од претседателот и премиерот на Пакистан, од потпретседателот на Ирак, претседателот на Џибути, како и од унгарскиот премиер Виктор Орбан, претседателот на Белорусија, Александар Лукашенко. и премиерот на Либан, Саад Харири.

#Останати вести
Има солидна основа за интензивна економска соработка меѓу Македонија и БиХ
Тужба против Џес Бејли и УСАИД
Mешање на странски држави и ерозија на државноста
Еди Рама ќе прави голема Албанија - НАТО и ЕУ ни да писнат
„За заедничка Македонија“: Ние не сме од шеќер, ние сме од титаниум
Видео: Инцидент ги повлече фудбалерите на Шкендија и Вардар под трибините
Пристигната иницијатива за членови од Законот за локална самоуправа
Не е вистина дека сме ја прифатиле тиранската платформа
Неопходно е единство и формирање на институциите
Уште тројца осомничени за грабежот во НЛБ Тутунска банка

Оставете коментар за објавената вест
Од кого:
Коментар:
*Внесете го кодот во празното поле
ASP CAPTCHA Generator
Anticki makedonec od BUGARSKO poteklo,rod.BUGARIEVO(Nea Mesimvria) SOLUNSKO, 19.04.2017 18:16:12
Pokorno, MU ZABLAGODARI za vremeto od 1380g do 1912g. NAZDRAVE !
Најнови вести