период од-до
  -  
ЕкономијаСветХроникаМетрополаКултураСпортОмнибусАктуелноОтворенаСценаВо фокусот
Спорт
Датум: 10.01.2017, 16:01

Ангеловски и Пандев „петките“ ги доделија за Роналдо

Македонскиот фудбалски селектор Игор Ангеловски - Мрме и капитенот најискусниот активен репрезентативец Горан Пандев своите гласови за најдобар играч во изборот на ФИФА ги распределија идентични. Петките му ги доделија на победникот Kристијано Роналдо.

Ангеловски и Пандев по три гласа му дадоа на Лионел Меси, а едниот глас од двајцата заврши кај Антоан Гризман.

#Останати вести
Дејвис го предводеше Њу Орлеанс за триумф над Њујорк
Црвена звезда го задржа максималниот ефект во АБА-лигата
Гонзалес ги почна подготовките на Вардар со десетмина ракометари
Јотовски игра со Хочевар во Мајами
ФИФА изгласа завршница на СП со 48 репрезентации од 2026 година
Пелистер го договори и Ѓорѓи Мојсов
Вардар во стројот со новакот Демири, Шкендија со тренерот Брдариќ
Роналдо: Зад мене е најсреќната година во кариерата
Шпанија фаворит, Македонија ќе бие битка за втората фаза

Оставете коментар за објавената вест
Од кого:
Коментар:
*Внесете го кодот во празното поле
ASP CAPTCHA Generator
Најнови вести